Tel: +420-776-039-499                  Mail: pkopl@post.cz                         ICQ:  469-514-376

Narodil jsem se roku 1976

v Třebíči, kde jsem prožil fantastické dětství. Vystudoval jsem s maturitou Střední odbornou školu Obchodní tamtéž a po vystřídání několika míst jsem roku 2001 odešel do Jihlavy, kde pracuji a žiji dodnes. Již od mala jsem tíhnul

ke komiksům, ilustracím a obrázkům takzvaného cartooningu. Vždy mi bylo jasné, že tohle chci dělat a jenom tak mohu být v životě šťastný.

A to se mi také podařilo, kreslím a tudíž jsem. Pracuji dnes zejména pro Kupkovo nakladatelství, mám za sebou ilustrování tří knih: Kreativitu od Petra Žáka , Angličtina od Gabriely Noskové (vydal Computer press) a The Black goat with the Golden Horns Roberta Wortocka, jejíž ukázku najdete na tomto webu a která si bohužel ještě nenašla cestu na český trh.

Co je vlastně ten Cartooning?

Obecně vzato nový název pro starou záležitost. Jedná se

o zjednodušenou kresbu, hodící se zejména pro animované filmy, komiks a ilustrace ne nezbytně dětského rázu.

Cartooning existuje od prvopočátku animovaného filmu, jenom se tomu tak neříkalo. Je to disciplína, která všechno zjednodušuje do geometrických tvarů a tím velice ulehčuje práci zejména animátorům a kreslířům komiksů.

Autoři kreslených filmů už ve zlatých dobách Disneye zjistili, že plynulost animace přímo úměrně závisí na složitosti kresby. Ale zjednodušená geometrická kresba nebylo to pravé ořechové, bylo nutno ji stylizovat a vida, máme Cartooning v plné kráse.

K dokonalosti ho přivedli ve studiu Hanna & Barbera, autoři proslulých Flinstones.

Dnes je technika již na takové úrovni, že díky spojení Cartooningu a moderních programů vznikají animované seriály jak na běžícím pásu.

Pozor, nepleťte si japonské anime s Cartooningem! Anime se  vydalo trochu jinou cestou. Ale to je úplně jiný příběh.    

K tomuto seznamu můžeme přičíst nespočet vtipných pohlednic pro DMK consulting, dále jsem stálým grafikem Pivovaru a sodovkárny Jihlava, pro který vypracovávám veškeré propagační materiály, zrovna tak pro dvě Jihlavská divadla: Na Koptyjátr a DeFactoMimo, ve kterých i učinkuji.

K mým schopnostem patří perfektní ovládání produktů firmy Adobbe jako jsou Photoshop, Indesign a Illustrator, dále pak Flash a cizí mi není ani Corell. Z klasických technik nelépe zvládám tuš a akvarel, akrylové barvy a podobné rychle schnoucí prostředky.

Všechny ostatní informace se dovíte na dalších stranách a zejména v portfoliu. Pokud budete mít i jiné dotazy, neváhejte mne kontaktovat jakýmkoli způsobem, který vidíte na každé straně dole.

Tel: +420-776-039-499                  Mail: pkopl@post.cz                         ICQ:  469-514-376